piątek, 21.01.2022

Noc Muzeów w Łodzi | 2021

Noc Muzeów w Łodzi | 2021

Wszyscy wiemy co przeszkodziło nam świętować Noc Muzeów w 2020, ale zostawmy to za sobą i przygotujmy się na to co będzie! Już 15 maja 2021 w Łodzi wróci do Was Międzynarodowa Noc Muzeów!

Noc Muzeów w Łodzi – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.


Tej nocy organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Liczne Łódzkie instytucje kulturalne prześcigają się pomysłach i atrakcjach dla zwiedzających.

W 2021 roku Noc Muzeum zaplanowana została na sobotę 15 maja, już dziś można rezerwować sobie ten weekend w Łodzi!

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku – PIK.Lodz.pl gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich atrakcjach!

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

© 2018-2021 Punkt Informacji Kulturalnej - Łódź | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.