piątek, 1.07.2022

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2021

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy jest jedynym festiwalem w Polsce, który w teatrze odrzuca podziały na gatunki i nurty i nie różnicuje artystów na zawodowców i amatorów, prezentując jednocześnie najciekawsze zjawiska teatralne, definiujące kulturową tożsamość współczesnego człowieka. W proponowanych przez nas wydarzeniach tożsamość ta jest określana nowoczesnym językiem sztuki, podążającym własnymi ścieżkami i szukającym na różne sposoby odniesień do tradycji.

W 2021 roku tematem edycji Festiwalu RPS będzie budowanie wspólnot artystycznych, pytanie o odpowiedzialność artysty w perspektywie cyfryzacji naszego życia i relacji międzyludzkich oraz święto i spotkanie jako wciąż żywe, pierwotne funkcje teatru.

Programowe propozycje, dotykają rozważań na temat przymusowej izolacji, „usztucznienia” naszych relacji, „spikselowania” naszej wrażliwości oraz wszechobecna niepewność i strach, które są przeciwieństwami świętowania. To poszukiwanie i tworzenie nowych sposobów, dzięki którym będziemy w stanie utrzymać kreatywność, żywotność i pasję.

© 2018-2021 Punkt Informacji Kulturalnej - Łódź | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.