W repertuarze Kina plenerowego w Off Piotrkowska:
- 01.08.2020 – godz. 21:00 – Seksmisja
.
Nie wiadomo dokładnie, co oznacza słowo „kultowy”, ale mało który film zasługuje na to określenie bardziej niż „Seksmisja”. W momencie wejścia na ekrany został przyjęty entuzjastycznie, przez wiele miesięcy przyciągał komplety widzów. „Seksmisja” została zrealizowana z niecodziennym w polskim kinie rozmachem – jest to także chyba jedyny dobry polski film o tematyce sci-fi.
Historia Maksa i Albercika, których zahibernowano w 1991 roku, a w 2044 roku odnalazły je kobiety, które sfiksowały, bo chłopa dawno nie miały, nie śmieszyłaby tak, gdyby nie doskonali aktorzy: Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz i Wiesław Michnikowski.
. - 08.08.2020 – godz. 21:00 – Psy
.
Dawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz, który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Skierowany do walki ze zorganizowaną przestępczością odkrywa, że po drugiej stronie barykady stoją dwaj dawni koledzy po fachu. W jednej akcji traci trzech ludzi i postanawia się zemścić, a jego dawny przyjaciel Olo nie daje się wciągnąć do współpracy. Zwolniony z policji, zdążył już znaleźć lepszych pracodawców. W dodatku dziewczyna, którą zaopiekował się Franz, odchodzi, szukając bardziej opłacalnego związku.
. - 15.08.2020 – godz. 21:00 – Nic śmiesznego
.
Plejada gwiazd w kultowej komedii o życiu pewnego filmowca. Adaś Miauczyński (Cezary Pazura) to pechowiec i nieudacznik, a jego życie to jedno wielkie pasmo nieszczęść, porażek i idiotycznych zbiegów okoliczności. Rodzice woleli, żeby urodził się dziewczynką. Z kolejnych filmów wyrzucano go z hukiem, bo wysadzał w powietrze wychodek albo most. Każda napotkana kobieta okazywała się nie „tą”. „Tfu! Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego” – podsumowuje swoje życie leżąc w prosektorium. Oto naprawdę… coś śmiesznego!
. - 22.08.2020 – godz. 21:00 – Do widzenia, Do jutra
.
Debiut reżyserski Janusza Morgensterna. Tło wydarzeń, o których opowiada film, stanowią autentyczne wątki z życiorysu Zbyszka Cybulskiego, współzałożyciela, reżysera i aktora gdańskiego kabaretu studenckiego Bim-Bom. Autentyczna jest także postać Marguerite, córki francuskiego konsula, spędzającej w Polsce jedynie wakacje i święta. W prostą, romantyczną przygodę, autorzy filmu wpletli sceny realizowane w prawdziwych gdańskich piwnicach studenckich, próbując w ten sposób utrwalić niepowtarzalne zjawisko, jakimi były kabarety w drugiej połowie lat 50. Pragnęli oddać ich nastrój, urodę i przesłanie, a tym samym wyrazić stan ducha, tęsknoty ówczesnej młodej inteligencji. Gra Zbyszka Cybulskiego oddaje to wszystko, co ukrywa się w cieniu, poza wypowiadanymi słowami, lecz jest obecne w życiu: niezgoda na nietrwałość uczuć, na świat, w którym nie ma miejsca dla romantyzmu, na szczęście ulotne jak chwila.
. - 29.08.2020 – godz. 21:00 – Przypadek
.
„Przypadek” uznawany za jeden z najlepszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego, to prawdziwy majstersztyk kinematografii będący wzorcem dla wielu współczesnych produkcji. Witek Długosz (wg wielu krytyków najlepsza rola Bogusława Lindy) jest studentem medycyny. Poznajemy go w momencie śmierci ojca. Ostatnie słowa, które od niego słyszy to krótka porada życiowa przekazana telefonicznie: „– Nic nie musisz, synu. – Czego nie muszę, tato? – Niczego.” Witek decyduje się przerwać studia, które wybrał pod presją ojca i chce wyjechać do Warszawy. Usiłuje zdążyć na pociąg do stolicy – ten jakże krótki moment na peronie jest kluczowy dla całego filmu. Fabuła przedstawia trzy wersje życiorysu bohatera, które zależą od tytułowego przypadku – od tego czy Witkowi uda się wsiąść do pociągu…
. - 05.09.2020 – godz. 20:00 – Rejs
- 12.09.2020 – godz. 20:00 – Ida
.
Bohaterką jest Anna, sierota od dawna wychowywana w klasztorze. Zanim dziewczyna przyjmie śluby i zostanie zakonnicą spotyka Wandę, która mówi Annie, że jest Żydówką. Obie kobiety rozpoczynają podróż nie tylko by odkryć tragiczną historię rodziny..
. - 19.09.2020 – godz. 20:00 – Pomiędzy słowami
.
Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.
Data:
czwartek, 01.08.2019 - czwartek, 19.09.2019
Godzina 21:00
Wykonawca / Organizator:
OFF Piotrkowska Center
Lokalizacja:
OFF Piotrkowska Center
ul. Piotrkowska 138/140
90-062 Łódź
Bilety:
Wstęp bezpłatny - 0 PLN