W programie także, „szybkie szkice”, czyli ćwiczenie rysunkowe dla każdego, czy wykład o socrealizmie. Szykuje się także kilka propozycji dla najmłodszych.
Gwoździem programu jak co roku będą Targi Sztuki Studenckiej – cykliczna impreza, w czasie której można nabyć unikatowe i oryginalne prace naszych studentów. Targi to również okazja, by porozmawiać z młodymi artystami i dowiedzieć się więcej o ich inspiracjach.
Na kilkudziesięciu stoiskach zaprezentowana zostanie unikatowa biżuteria artystyczna, ceramika, grafiki, plakaty, obrazy, a także T-shirty i torby z artystycznymi nadrukami oraz wiele innych wyjątkowych prac. Targi będzie można śledzić na Facebooku uczelni, gdzie codziennie prezentowane będą prace studenckie przeznaczone do sprzedaży.
Nie przegapcie okazji, by zajrzeć do pracowni, porozmawiać z artystami oraz doświadczyć, jak wygląda życie Akademii od środka.
Program Nocy Muzeów w ASP Łódź
Targi Sztuki Studenckiej, godz. 15.00–22.00
Na ponad 80 stoiskach będzie można nabyć autorską biżuterię, prace malarskie, graficzne i wiele innych unikatowych prac, które zaprezentują studenci wszystkich kierunków Akademii.
Miejsce: hol w budynku CPM, ul. Wojska Polskiego 121
Projekt SCROLLING GENERATOR – interaktywna projekcja kinetyczna, godz. 16.00-21.00
W auli multimedialnej ASP zaprezentujemy interaktywną projekcję kinetyczną, której to Wy – nasi widzowie – staniecie się współtwórcami. Generatywne dzieło reaguje na dźwięk, interpretując Wasze działania w czasie rzeczywistym. Przewijające się pionowo pasy z dynamicznymi wzorami w czerni i bieli stworzą hipnotyczny obraz, nawiązujący do zjawiska scrollingu, które w ostatnich czasach całkowicie nas owładnęło. Autor projektu, Patryk Skoczylas, absolwent ASP w Łodzi, zwraca uwagę, że bezmyślnie przewijając treści w mediach społecznościowych, zatracamy sens rzeczy, które widzimy.
Autor: Patryk Skoczylas, absolwent kierunku grafika (praca jest aneksem do dyplomu powstałym w Pracowni Obrazu Cyfrowego pod kierunkiem dra Krzysztofa Guzka)
Miejsce: Aula CPM, budynek Centrum Promocji Mody, ul. Wojska Polskiego 121
Warsztaty biżuterii, godz. 15.00-15.30; 15.30-16.00; 16.00-16.30, 16.30-17.00, 17.00-17.30, 17.30-18.00;
Jeśli marzyliście o stworzeniu własnej, niepowtarzalnej biżuterii, te warsztaty są dla Was. W czasie Nocy Muzeów pod okiem doświadczonych projektantów będziecie mogli eksperymentować z różnorodnymi materiałami i technikami, aby stworzyć swoje własne, unikatowe dzieła sztuki. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i narzędzia i krok po kroku przejdziemy razem z Wami przez proces tworzenia.
Miejsce: budynek główny ASP, II p., Pracownie Biżuterii, sale 244-248
Prowadzenie: dr Michalina Owczarek-Siwak i studenci
Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]
Sekrety lalek animacyjnych, godz. 17.00-18.00
Instytut Animacji i Gier zaprasza na wyjątkowe spotkanie poświęcone lalce animacyjnej. To niepowtarzalna okazja, by zajrzeć za kulisy tworzenia bohaterów filmów animowanych i poznać tajniki ich ożywiania. Uczestnicy wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, jak przebiega proces projektowania lalek – od pierwszych szkiców aż po finalne detale, a przede wszystkim z bliska obejrzą lalki wykonane przez studentów kierunku animacja.
Miejsce: budynek biblioteki ASP, II p., czytelnia czaopism
Prowadzenie: dr Agata Gorządek
Socrealizm niedostrzegany. Architektura Łodzi (1949-1956), godz. 17.00
Choć okres socrealizmu trwał w Łodzi zaledwie kilka lat, był czasem intensywnych przemian i rozwoju. Miasto szybko zmieniało swoje oblicze – stawało się ważnym ośrodkiem naukowym i kulturalnym. W tym czasie powstało wiele budynków służących administracji, edukacji, zdrowiu i kulturze. Większość z nich uzupełniała istniejącą, niemal nienaruszoną przez wojnę zabudowę. Łódzka architektura z lat 1949-1956 jest skromniejsza od tej w Warszawie czy Nowej Hucie, a przykłady narodowej formy i totalitarnej gigantomanii pojawią się sporadycznie. Podczas wykładu przyjrzymy się zarówno znanym obiektom kojarzonym z socrealizmem, jak i tym mniej oczywistym, „niewidzialnym”, często niezauważanym. Wykład poprowadzi dr Aleksandra Sumorok, historyczka sztuki i autorka wielu publikacji poświęconych architekturze socrealizmu.
Miejsce: budynek biblioteki (ul. Wojska Polskiego 121), II piętro, sala kina 3D
Prowadząca: dr Aleksandra Sumorok
Blok animacji studenckich, godz. 16.30-18.00
Animacja poklatkowa, rysunkowa, techniki cyfrowe – to i wiele więcej będzie można zobaczyć podczas projekcji, które zaprezentują efekty pracy naszych studentów kierunku animacja w postaci któtkich metraży.
Miejsce: budynek biblioteki (ul. Wojska Polskiego 121), II piętro, sala kina 3D
Warsztaty dla dzieci „Papierowe czary” (7–12 lat), godz. 17:00–18:15
Pamiętacie z dzieciństwa książeczki, w których ilustracje po otwarciu stron nagle stawały się trójwymiarowe? Podczas tych warsztatów Wasze dzieci same stworzą takie papierowe cuda! Z kolorowego kartonu, przy użyciu nożyczek i wyobraźni powstaną autorskie kartki pop-up – każda inna, każda magiczna. Technika v-folds pozwala na tworzenie zarówno prostych, jak i bardziej zaawansowanych projektów, idealnych dla dzieci w wieku 7–12 lat.
Miejsce: budynek Biblioteki ASP (ul. Wojska Polskiego 121), parter, hol przed biblioteką
Prowadzenie: Paulina Jóźwiak, Hanna Miterka (studentki ASP)
Opieka merytoryczna: dr Beata Marcinkowska
Uwaga! Dzieci biorą udział w warsztatach w obecności rodzica bądź opiekuna.
Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]
Warsztaty dla dzieci „Wiosenne naklejki” (7–12 lat), godz. 18.30-19.45
Wiosna w pełni, więc czas stworzyć coś, co nawiązuje do tej najpiękniejszej pory roku! Podczas warsztatów dzieci zamienią swoje rysunki w prawdziwe naklejki. Inspirując się majową aurą, mali artyści stworzą barwne ptaki, kwiaty czy owady, ale nie zabraknie też miejsca na indywidualne pomysły i twórcze eksperymenty. Zaprojektowane przez dzieci wzory zostaną przeniesione na specjalną folię i starannie wycięte. Tak powstaną unikatowe naklejki, które dzieci zabiorą ze sobą do domu i wykorzystają do ozdobienia zeszytów, notesów lub innych ulubionych przedmiotów.
Miejsce: budynek Biblioteki ASP (ul. Wojska Polskiego 121), parter, hol przed biblioteką
Prowadzenie: Liwia Wilczewska, Alesia Polhovskaya (studentki ASP)
Opieka merytoryczna: dr Beata Marcinkowska
Uwaga! Dzieci biorą udział w warsztatach w obecności rodzica bądź opiekuna.
Obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]
Data:
sobota, 17.05.2025, 15:00
Wykonawca / Organizator:
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
Lokalizacja:
Galeria ASP / Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wiotrkowska 68
90-422 Łódź
Bilety:
Wstęp bezpłatny - 0 PLN